logo

,

TMP Üyeleri, Özgecan İçin Kadıköy’de Toplandı

  • By Buğra Nuri YAŞAR
  • Şubat 15, 2015
  • 1 Views

Türkiye Motosiklet Platformu üyeleri, Özgecan Aslan cinayetine tepki göstermek için Kadıköy’de eylem yaptı.

Özgecan Eylemi

Riders of Bilgi, TürkBikers, AyYıldız Türkiye, Realist, Türk Chopper, Road Runners, TR Riders, Gray Wolves ve Route 66 motosiklet kulüplerinin üyeleri, Türkiye Motosiklet Platformu çatısı altında Özgecan Aslan cinayetine tepki göstermek için Kadıköy’de eylem yaptı.

Platform’un 2. Başkanı Zafer Fatih Özsoy, motosiklet sürücülerinin kadın cinayetlerine ve kadına yapılan tacizlere dur demek için bir platform kurduklarını belirterek, amaçlarının kadın cinayetlerine ve kadınlara karşı yapılan her türlü tacize karşı mücadele vermek olduğunu söyledi.

Platform olarak, bu konularda her zaman hukuk ve devlet güçlerinin yanında yer alacaklarını vurgulayan Özsoy, şunları kaydetti:
“Bugüne kadar tüm motosikletçiler serseri ve zorlu insanlar olarak anılmıştı. Bunu kırmak için çok mücadele ettik. Çünkü biz saygılı insanlarız; çevreye, doğaya ve insanlara. Özgecan Aslan cinayetinden sonra, bu olay bardağı taşıran son damla olmuştu bizler için. Artık bu kötü anıldığımız imajımızı, cani insanlar üzerinde göstermeye karar verdik. Onlara öyle davranmak istiyoruz. Toplumsal vicdanı rahatlatmak gerekiyor. Biz kolluk kuvvetlerine yardımdan öte bir şey tabii ki planlamıyoruz, onların her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Psikolojik destek olarak ve onların her zaman, her koşulda, mahkemede, hastanede yatarken istismara uğramamaları için, motosikletciler olarak yeni bir platform kuruyoruz. Bu platform aracılığı ile onların yanında bir güç olarak yer alacağız.”

“SABRIMIZIN SONUNA GELDİK”
Gruplar adına basın açıklaması yapan Yahya Can ise, “19 yaşında, minibüste, üç cani ve vicdansız tarafından tecavüze uğrayıp, sonra cansız bedeni üzerinden işkence gören Özgecan Aslan cinayeti, bizi, sabrımızın sonuna getirmiştir. Bu olaydan sonra bizler, topluma ve insanlara duyarlı motosiklet sürücüleri olarak yeni bir oluşum içerisine girdik. Çünkü biliyoruz; bu ahlaksızlık, bu vicdansızlık, bu cinayet ilk değil ve son da olmayacaktır. Biz motosiklet sürücüleri olarak artık kadın ve çocuk istismarlığına karşı birleşiyoruz” dedi.

Yaklaşık 150 motosikletçi, açıklamanın ardından Kadıköy İskele Meydanı’ndan hareket etti. Motosikletçiler, Bağdat Caddesi boyunca ilerleyerek, Caddebostan’da eylemlerine son verdi.