HAKKIMIZDA

Türkiye Motosiklet Platformu

Türkiye Motosiklet Platformu, 2013 yılında resmi olarak kurulmuş olmasına rağmen faaliyetlerine 2000 yılında başlamış bir oluşumdur. Türkiye’nin en büyük Motosiklet Sivil Toplum Örgütü olarak, 220 motosiklet kulübünü ve yüzbinlerce ferdi motosiklet kullanıcısını çatısı altında toplamaktadır.

Platformumuz, sivil toplum örgütü olarak devlet tarafından tanınmış ve faaliyetlerinde yasal izinlerini alarak kolluk kuvvetlerimizin tam desteğini almaktadır. Her etkinliğimizde, motosiklet sürücülerine açık kapılar sunarak birlik ve beraberliği teşvik etmekteyiz.

Kortejlerimizde, Türk bayrağımızı gururla taşıyarak milli birliğimizi ve beraberliğimizi vurgulamaktayız. Motosiklet camiasında birey ya da kulüp olmalarına bakılmaksızın, etik olan tüm sürücüleri bünyemize kabul ediyoruz.

Geleneksel hale gelen kortejlerimiz arasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 18 Mart Çanakkale Zaferi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma törenleri bulunmaktadır.

Platformumuzun motosiklet camiasına özel projeleri arasında düzenli olarak katıldığımız motosiklet fuarları, uluslararası festivallere destek, eğitim festivalleri, Guinness Rekoru denemesi gibi büyük etkinlikler, uluslararası motosiklet gezginlerini misafir etme, ücretsiz eğitim ve toplantı imkanı sunma, motosiklet üreticileriyle görüşmeler, motosiklet gazetesi gibi projeler yer almaktadır.

Ayrıca, sosyal sorumluluk projelerimiz arasında kan bağışı, organ bağışı, lösemili çocuklarla etkinlikler, huzur evi ziyaretleri, çocuk yuvaları ve ıslah evleri ziyaretleri, kadın ve çocuk istismarıyla mücadele, hayvan barınakları ziyaretleri gibi faaliyetler bulunmaktadır.

Platformumuz, sosyal medya ve özel iletişim kanalları üzerinden haberleşir ve etkinlikler düzenler. Başkan, başkan yardımcıları, organizasyon ekibi, kaptanlar, basın sorumlusu ve güvenlik ve sağlık ekipleriyle birlikte çalışarak etkinliklerin başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Türkiye Motosiklet Platformu, “Elini taşın altına koyanlar” adını verdiğimiz gönüllü bir ekip tarafından yönetilmektedir. Bu ekip, 40 kişiden oluşmaktadır ve platformun başarısında önemli bir rol oynamaktadır.

Basında platformumuzla ilgili haberlere “Türkiye Motosiklet Platformu” ve “Zafer Fatih Özsoy” anahtar kelimeleriyle ulaşılabilir.

Bizler, Türkiye Motosiklet Platformu olarak motosiklet tutkunları ile bir araya gelerek toplumsal farkındalık yaratmayı ve motosiklet kültürünü geliştirmeyi amaçlıyoruz. Siz de bu heyecanlı yolculuğa katılmak isterseniz, bize katılın! Birlikte çok güçlüyüz!

Türkiye Motosiklet Platformu

ETKİNLİKLERİMİZ

Kurulduğumuz günden bu yana milli bayramlar ve farkındalık sürüşleri ile etkinlikler düzenleyerek motosiklet sevdalılarını bir araya getiriyoruz.

23 Nisan Korteji
23NİSAN
T.M.P.
23 Nisan Korteji
Uluslararası Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Düzenlenlediğiniz Kortejimiz
Devamını Oku
19 Mayıs Korteji
19MAYIS
T.M.P.
19 Mayıs Korteji
Gençlik ve Spor Bayramı için Düzenlediğimiz Kortejimiz
Devamını Oku
30 Ağustos Korteji
30AĞUSTOS
T.M.P.
30 Ağustos Korteji
Zafer Bayramımız için Düzenlediğimiz Kortejimiz
Devamını Oku
29 Ekim Korteji
29EKİM
T.M.P.
29 Ekim Korteji
Cumhuriyet Bayramımız için Düzenlediğimiz Kortejimiz
Devamını Oku
10 Kasım Korteji
10KASIM
T.M.P.
10 Kasım Korteji
Yüce Ata'mızı Anmak Yaşatmak için Düzenlediğimiz Kortejimiz
Devamını Oku