logo

,

Zafer Bayramı Korteji’nde 1.400 Motosiklet

  • By Buğra Nuri YAŞAR
  • Ağustos 31, 2016
  • 0 Views

30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Bağdat Caddesi’nde biraraya gelen bin 400 motosikletli, şehitleri anmak için Edirnekapı Şehitliği’ne kadar kortej yaptı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Korteji

Türkiye Motosiklet Platformu tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte bin 400 motosikletli kortej yaptı. Kadıköy Bağdat Caddesi’nde biraraya gelen motosiklet tutkunları motosikletleriyle kortej yaparak, şehitleri anmak amacıyla Edirnekapı Şehitliği’ne gitti.

Kortej Öncesi Evlenme Teklifi
Motosiklet kortejine katılan Bayram Oktay, kız arkadaşı Esra Çiftçi’ye evlenme teklifi etti. ‘Benimle Evlenir Misin?’ pankartı açan Bayram Oktay, kız arkadaşı Esra Çiftçi’nin parmağına yüzük taktı. Kız arkadaşına sürpriz bir evlenme teklifi yapan Bayram Oktay, “30 Ağustos Zafer Bayramı olması nedeniyle evlenme teklifimi bugün yapmak istedim. Çok mutluyum yardımcı olan arkadaşlarımın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“Her Sene Şehitlerimize Gidiyoruz”
Her yıl düzenli olarak kortej yaptıklarını söyleyen Türkiye Motosiklet Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Fatih Özsoy, “Her yıl olduğu gibi bu yılda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı büyük bir kortejle kutluyoruz. Türkiye Motosiklet Platformu’nun bütün üyeleri, üye kulüpleriyle ve ferdi katılımcılarla birlikte yine şehitlerimize gideceğiz. Oradan bugün bir mevlid okutacağız, lokma döktüreceğiz. Şehir aileleri derneği de bizimle beraber olacak. Bu önemli bir günde şehit ailelerini de yalnız bırakmak istemedik. Her sene şehitlerimize koşup gidiyoruz. Bu sene de görevimizi yerine getiriyoruz. Düzgün bir kortej olması için gerekli izinleri aldık. Yaklaşık bin 400 katılım görülüyor” şeklinde konuştu.